3 hapa të thjeshtë për të humbur peshë sa më shpejt që të jetë e mundur. Lexoni tani

Përfitimet shëndetësore të kefirit

9 përfitime shëndetësore të kefirit të bazuara në dëshmi

Ky është një përmbledhje e hollësishme e kefirit dhe përfitimeve të tij shëndetësore. Kefiri është një pije e fermentuar e qumështit që është shumë ushqyese dhe përmban probiotikë të gjallë.

Përfitimet shëndetësore
Bazuar në dëshmi
Ky artikull bazohet në dëshmi shkencore, të shkruara nga ekspertë dhe të verifikuar nga ekspertët.
Ne shikojmë në të dy anët e argumentit dhe përpiqemi të jemi objektiv, të paanshëm dhe të ndershëm.
9 përfitime shëndetësore të kefirit të bazuara në dëshmi
Përditësuar së fundi më Shkurt 9, 2023, dhe rishikimi i fundit nga një ekspert më Tetor 13, 2021.

Kefiri është tërbimi në komunitetin e shëndetit natyror.

9 përfitime shëndetësore të kefirit të bazuara në dëshmi

E pasur me lëndë ushqyese dhe probiotikë, është shumë e dobishme për tretjen dhe shëndetin e zorrëve.

Shumë njerëz e konsiderojnë atë më të shëndetshëm se kosi.

Këtu janë 9 përfitimet shëndetësore të kefirit që mbështeten nga kërkimet.

1. Kefiri është një burim fantastik i shumë lëndëve ushqyese

Kefiri është një pije e fermentuar, e bërë tradicionalisht duke përdorur qumështin e lopës ose qumështin e dhisë.

Shtë bërë duke shtuar kokrra kefir në qumësht. Këto nuk janë kokrra drithërash, por koloni të ngjashme me kokrrën e baktereve të majave dhe acidit laktik që i ngjajnë një lulelakër në pamje.

Për rreth 24 orë, mikroorganizmat në kokrrat e kefirit shumohen dhe fermentojnë sheqernat në qumësht, duke i kthyer ato në kefir.

Pastaj kokrrat hiqen nga lëngu dhe mund të përdoren përsëri.

Me fjalë të tjera, kefiri është pija, por kokrrat e kefirit janë kultura fillestare që përdorni për të prodhuar pije.

Kefiri ka origjinën nga pjesë të Evropës Lindore dhe Azisë Jugperëndimore. Emri rrjedh nga fjala turke keyif, që do të thotë "të ndihesh mirë" pas ngrënies.

Bakteret e acidit laktik të kokrrave e kthejnë laktozën e qumështit në acid laktik, kështu që kefiri ka shije të thartë si kosi - por ka një konsistencë më të hollë.

Një racion prej 6 ons (175 ml) përmban kefir me yndyrë të ulët:

Përveç kësaj, kefiri ka rreth 100 kalori, 7-8 gram karbohidrate dhe 3-6 gram yndyrë, në varësi të llojit të qumështit të përdorur.

Kefiri gjithashtu përmban një shumëllojshmëri të gjerë të përbërjeve bioaktive, duke përfshirë acidet organike dhe peptidet që kontribuojnë në përfitimet e tij shëndetësore.

Versionet e kefirit pa qumësht mund të bëhen me ujë kokosi, qumësht kokosi ose lëngje të tjera të ëmbla. Këto nuk do të kenë të njëjtin profil ushqyes si kefiri me bazë qumështi.

Përmbledhje: Kefiri është një pije qumështi e fermentuar, e kultivuar nga kokrrat e kefirit. Shtë një burim i pasur i kalciumit, proteinave dhe vitaminave të grupit B.

2. Kefiri është një probiotik më i fuqishëm se kosi

Disa mikroorganizma mund të kenë efekte të dobishme në shëndet kur gëlltiten.

11 ushqime probiotike që janë super të shëndetshme
Sugjeruar për ju: 11 ushqime probiotike që janë super të shëndetshme

Të njohur si probiotikë, këta mikroorganizma mund të ndikojnë në shëndetin në mënyra të shumta, duke ndihmuar tretjen, menaxhimin e peshës dhe shëndetin mendor.

Kosi është ushqimi probiotik më i njohur në dietën perëndimore, por kefiri është një burim shumë më i fuqishëm.

Kokrrat e kefirit përmbajnë deri në 61 lloje të baktereve dhe majave, duke i bërë ato një burim probiotik shumë të pasur dhe të larmishëm, megjithëse diversiteti mund të ndryshojë.

Produktet e tjera të qumështit të fermentuar janë bërë nga më pak lloje dhe nuk përmbajnë maja.

Përmbledhje: Kefiri mund të përmbajë deri në 61 mikroorganizma të ndryshëm, duke e bërë atë një burim shumë më të fuqishëm të probiotikëve sesa shumë produkte të tjera të qumështit të fermentuar.

3. Kefiri ka veti të fuqishme antibakteriale

Disa probiotikë në kefir besohet se mbrojnë kundër infeksioneve.

Kjo përfshin probiotik Lactobacillus kefiri, i cili është unik për kefirin.

Studimet tregojnë se ky probiotik mund të pengojë rritjen e baktereve të ndryshme të dëmshme, përfshirë Salmonelën, Helicobacter pylori dhe E. coli.

Kefiran, një lloj karbohidrate i pranishëm në kefir, gjithashtu ka veti antibakteriale.

Përmbledhje: Kefiri përmban probiotik Lactobacillus kefiri dhe karbohidrate kefiran, të dyja të cilat mbrojnë kundër baktereve të dëmshme.

4. Kefiri mund të përmirësojë shëndetin e kockave dhe të ulë rrezikun e osteoporozës

Osteoporoza karakterizohet nga përkeqësimi i indeve të eshtrave dhe është një problem i madh në vendet perëndimore.

Sugjeruar për ju: Kosi grek kundrejt kosit të zakonshëm: Cili është ndryshimi?

Isshtë veçanërisht e zakonshme në mesin e grave të moshuara dhe rrit në mënyrë dramatike rrezikun e frakturave.

Sigurimi i marrjes adekuate të kalciumit është një nga mënyrat më efektive për të përmirësuar shëndetin e kockave dhe ngadalësuar përparimin e osteoporozës.

Kefiri me yndyrë të plotë nuk është vetëm një burim i madh i kalciumit, por edhe vitamina K2-e cila luan një rol qendror në metabolizmin e kalciumit. Plotësimi me K2 është treguar se zvogëlon rrezikun e thyerjeve deri në 81%.

Studimet e fundit të kafshëve e lidhin kefirin me rritjen e absorbimit të kalciumit në qelizat e kockave. Kjo çon në përmirësimin e densitetit të kockave, i cili duhet të ndihmojë në parandalimin e frakturave.

Përmbledhje: Kefiri i bërë nga qumështi është një burim i shkëlqyeshëm i kalciumit, dhe kefiri i qumështit me yndyrë të plotë gjithashtu përmban vitaminë K2. Këto lëndë ushqyese kanë përfitime të mëdha për shëndetin e kockave.

5. Kefiri mund të jetë mbrojtës kundër kancerit

Kanceri është një nga shkaqet kryesore të vdekjeve në botë.

Ndodh kur qelizat jonormale në trupin tuaj rriten në mënyrë të pakontrollueshme, të tilla si në një tumor.

Probiotikët në produktet e qumështit të fermentuar besohet se zvogëlojnë rritjen e tumorit duke stimuluar sistemin tuaj imunitar. Prandaj, kefiri mund të luftojë kancerin.

Ky rol mbrojtës është demonstruar në disa studime të tubave të provës.

Një studim zbuloi se ekstrakti i kefirit zvogëloi numrin e qelizave të kancerit të gjirit të njeriut me 56%, krahasuar me vetëm 14% për ekstraktin e kosit.

Mbani në mend se studimet njerëzore janë të nevojshme para se të bëhen përfundime të qëndrueshme.

Përmbledhje: Disa studime në epruveta dhe kafshë tregojnë se kefiri mund të pengojë rritjen e qelizave të kancerit. Sidoqoftë, nuk ka studime aktuale mbi njerëzit.

6. Probiotikët në kefir mund të ndihmojnë me probleme të ndryshme të tretjes

Probiotikët si kefiri mund të ndihmojnë në rivendosjen e ekuilibrit të bakteret miqësore në zorrën tuaj.

Sugjeruar për ju: 7 përfitime mbresëlënëse shëndetësore të kosit

Kjo është arsyeja pse ato janë shumë efektive në trajtimin e shumë formave të diarresë.

Për më tepër, dëshmi të shumta sugjerojnë se probiotikët dhe ushqimet probiotike mund të lehtësojnë shumë probleme të tretjes.

Këto përfshijnë sindromën e zorrëve të irritueshme (IBS), ulcerat e shkaktuara nga infeksioni me H. pylori dhe shumë të tjera.

Për këtë arsye, kefiri mund të jetë i dobishëm nëse keni probleme me tretjen.

Përmbledhje: Probiotikët si kefiri mund të trajtojnë disa forma të diarresë. Ato gjithashtu mund të çojnë në përmirësime në sëmundje të ndryshme të tretjes.

7. Kefiri ka pak laktozë

Ushqimet e rregullta të qumështit përmbajnë një sheqer natyral të quajtur laktozë.

Shumë njerëz, veçanërisht të rriturit, nuk janë në gjendje të zbërthejnë dhe tretin siç duhet laktozën. Kjo gjendje quhet intolerancë ndaj laktozës.

Bakteret e acidit laktik në ushqimet e qumështit të fermentuar - si kefiri dhe kosi - e kthejnë laktozën në acid laktik, kështu që këto ushqime janë shumë më të ulëta në laktozë sesa qumështi.

Ato gjithashtu përmbajnë enzima që mund të ndihmojnë në shpërbërjen e laktozës edhe më tej.

Prandaj, kefiri në përgjithësi tolerohet mirë nga njerëzit me intolerancë ndaj laktozës, të paktën në krahasim me qumështin e zakonshëm.

Mbani në mend se është e mundur të bëni kefir që është 100% pa laktozë duke përdorur ujë kokosi, lëng frutash ose një pije tjetër jo qumështore.

Përmbledhje: Kefiri është i ulët në laktozë sepse bakteret e tij të acidit laktik e kanë tretur tashmë laktozën. Njerëzit që kanë intolerancë ndaj laktozës shpesh mund të pinë kefir pa probleme.

8. Kefiri mund të përmirësojë simptomat e alergjisë dhe astmës

Reagimet alergjike shkaktohen nga përgjigjet inflamatore ndaj ushqimeve ose substancave të caktuara.

Njerëzit me një sistem imunitar tepër të ndjeshëm janë më të prirur ndaj alergjive, të cilat mund të provokojnë kushte si astma.

Në studimet e kafshëve, kefiri është treguar të shtypë përgjigjet inflamatore të lidhura me alergjitë dhe astmën.

Studimet njerëzore janë të nevojshme për të eksploruar më mirë këto efekte.

Përmbledhje: Provat e kufizuara nga studimet e kafshëve sugjerojnë se pirja e kefirit mund të zvogëlojë reaksionet alergjike.

9. Kefiri është i lehtë për tu bërë në shtëpi

Nëse nuk jeni të sigurt për cilësinë e kefirit të blerë në dyqan, mund ta bëni me lehtësi në shtëpi.

Kombinuar me fruta të freskëta, kefiri bën një ëmbëlsirë të shëndetshme dhe të shijshme.

Kokrrat e Kefirit janë në dispozicion në disa dyqane dhe supermarkete të ushqimit të shëndetshëm, si dhe në internet.

Sugjeruar për ju: 8 përfitime shëndetësore të bazuara në dëshmi të çajit kombucha

Ju gjithashtu mund të gjeni shumë postime dhe video në blog që mësojnë prodhimin e kefirit, por procesi është shumë i thjeshtë:

  1. Vendosni 1-2 lugë (14-28 gram) kokrra kefir në një kavanoz të vogël. Sa më shumë që përdorni, aq më shpejt do të kultivohet.
  2. Shtoni rreth 2 gota (500 ml) qumësht, mundësisht organik apo edhe të papërpunuar. Qumështi nga lopët e ushqyera me bar është më i shëndetshmi. Lini 1 inç (2.5 cm) hapësirë në krye të kavanozit.
  3. Mund të shtoni pak krem me yndyrë të plotë nëse dëshironi kefir më të trashë.
  4. Vendoseni kapakun dhe lëreni për 12-36 orë në temperaturën e dhomës. Kjo eshte.

Pasi fillon të duket e trazuar, është gati. Pasi ta tendosni butësisht lëngun, kokrrat origjinale të kefirit lihen pas.

Tani mund t'i vendosni kokrrat në një kavanoz të ri me pak qumësht dhe procesi fillon nga e para.

Deliciousshtë e shijshme, ushqyese dhe shumë e qëndrueshme.

Përmbledhje: Ju lehtë mund të bëni kefir shtëpi duke përdorur kokrra kefir dhe qumësht.

Përmbledhje

Kefiri është i shëndetshëm, ushqim i fermentuar me një konsistencë të krahasueshme me kosin e pijshëm.

Ky produkt është bërë tradicionalisht nga qumështi i qumështit, por shumë opsione jo të qumështit janë në dispozicion.

Studimet sugjerojnë se ai rrit sistemin tuaj imunitar, ndihmon në problemet e tretjes, përmirëson shëndetin e kockave dhe madje mund të luftojë kancerin.

Filloni me kefir sot për të përfituar sa më shumë nga kjo pije e shijshme dhe e thartë.

Ndani këtë artikull: Facebook Pinterest WhatsApp Twitter / X Email
Ndani

Më shumë artikuj që mund t'ju pëlqejnë

Njerëzit që janë duke lexuar “9 përfitime shëndetësore të kefirit të bazuara në dëshmi”, gjithashtu i duan këto artikuj:

Temat

Shfletoni të gjithë artikujt