3 hapa të thjeshtë për të humbur peshë sa më shpejt që të jetë e mundur. Lexoni tani

Përfitimet shëndetësore të mjaltit

10 përfitimet shëndetësore të bazuara në shkencë të mjaltit

Ky është një artikull për mjaltin dhe përfitimet e tij shëndetësore. Ai liston 10 mënyra se si mjalti mund të përmirësojë shëndetin tuaj, të cilat të gjitha mbështeten nga shkenca.

Përfitimet shëndetësore
Bazuar në dëshmi
Ky artikull bazohet në dëshmi shkencore, të shkruara nga ekspertë dhe të verifikuar nga ekspertët.
Ne shikojmë në të dy anët e argumentit dhe përpiqemi të jemi objektiv, të paanshëm dhe të ndershëm.
10 përfitimet shëndetësore të bazuara në shkencë të mjaltit
Përditësuar së fundi më Shkurt 18, 2023, dhe rishikimi i fundit nga një ekspert më Tetor 31, 2021.

Që nga kohërat e lashta, mjalti është përdorur edhe si ushqim edhe si ilaç.

10 përfitimet shëndetësore të bazuara në shkencë të mjaltit

Është shumë i lartë në përbërje të dobishme bimore dhe ofron disa përfitime shëndetësore. Mjalti është veçanërisht i shëndetshëm kur përdoret në vend të sheqerit të rafinuar, i cili është 100% me kalori boshe.

Këtu janë 10 përfitimet më të mira shëndetësore të mjaltit.

1. Mjalti përmban disa lëndë ushqyese

Mjalti është një lëng i ëmbël dhe i trashë i prodhuar nga bletët.

Bletët mbledhin sheqer - kryesisht nektarin e luleve të pasur me sheqer - nga mjedisi i tyre.

Pasi hyjnë në zgjua, ata vazhdimisht konsumojnë, tresin dhe rigurgitojnë nektarin.

Produkti përfundimtar është mjalti, një lëng që shërben si ushqim i ruajtur për bletët. Era, ngjyra dhe shija varen nga llojet e luleve të vizituara.

Nga pikëpamja ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, duke përfshirë fruktozën, glukozën, maltozën dhe saharozën.

Ai përmban praktikisht nr fibra, yndyrë, ose proteina.

Ai gjithashtu përmban gjurmë - nën 1% të marrjes së rekomanduar ditore - të disa vitaminave dhe mineraleve, por do t'ju duhet të hani shumë kilogramë për të përmbushur kërkesat tuaja ditore.

Aty ku mjalti shkëlqen është në përmbajtjen e tij të përbërjeve bimore bioaktive dhe antioksidantëve. Llojet më të errëta priren të jenë edhe më të larta në këto komponime sesa llojet më të lehta.

Përmbledhje: Mjalti është një lëng i trashë dhe i ëmbël i prodhuar nga bletët. Është i ulët në vitamina dhe minerale, por mund të jetë i lartë në disa përbërës bimorë.

2. Mjalti i cilësisë së lartë është i pasur me antioksidantë

Mjalti me cilësi të lartë përmban shumë antioksidantë të rëndësishëm. Këto përfshijnë acide organike dhe komponime fenolike si flavonoidet.

Shkencëtarët besojnë se kombinimi i këtyre përbërjeve i jep mjaltit fuqinë e tij antioksiduese.

Është interesante se dy studime kanë treguar se mjalti i hikërrorit rrit vlerën antioksiduese të gjakut tuaj.

Antioksidantët janë lidhur me uljen e rrezikut të sulmeve në zemër, goditjeve në tru dhe disa lloje kanceri. Ato gjithashtu mund të promovojnë shëndetin e syve.

Përmbledhje: Mjalti përmban disa antioksidantë, duke përfshirë komponime fenolike si flavonoidet.

3. Mjalti është më i mirë se sheqeri për diabetikët

Provat mbi mjaltin dhe diabetin janë të përziera.

Mjalti: Mirë apo keq?
Sugjeruar për ju: Mjalti: Mirë apo keq?

Nga njëra anë, mund të zvogëlojë disa faktorë rreziku për sëmundjet e zemrës të zakonshme tek njerëzit me diabet të tipit 2.

Për shembull, mund të ulë kolesterolin "të keq" LDL, trigliceridet dhe inflamacionin ndërsa rrit kolesterolin "i mirë" HDL.

Megjithatë, disa studime kanë zbuluar se ai gjithashtu mund të rrisë nivelet e sheqerit në gjak - jo aq sa sheqeri i rafinuar.

Ndërsa mjalti mund të jetë pak më i mirë se sheqeri i rafinuar për njerëzit me diabet, ai duhet të konsumohet ende me kujdes.

Njerëzit me diabet mund të bëjnë më mirë duke minimizuar të gjitha ushqimet me karbohidrate të larta.

Mbani në mend gjithashtu se disa lloje të mjaltit mund të falsifikohen me shurup të thjeshtë. Megjithëse falsifikimi i mjaltit është i paligjshëm në shumicën e vendeve, ai mbetet një problem i përhapur.

Përmbledhje: Disa studime tregojnë se mjalti përmirëson faktorët e rrezikut të sëmundjeve të zemrës tek njerëzit me diabet. Megjithatë, ai gjithashtu rrit nivelet e sheqerit në gjak – kështu që nuk mund të konsiderohet i shëndetshëm për njerëzit me diabet.

4. Antioksidantët në mjaltë mund të ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut

Presioni i gjakut është një faktor i rëndësishëm rreziku për sëmundjet e zemrës dhe mjalti mund të ndihmojë presionin e ulët të gjakut.

Kjo për shkak se përmban komponime antioksidante që janë lidhur me uljen e presionit të gjakut.

Studimet si tek minjtë ashtu edhe tek njerëzit kanë treguar ulje modeste të presionit të gjakut nga konsumimi i mjaltit.

Sugjeruar për ju: Uji me limon mjaltë: Një ilaç efektiv ose mit urban?

Përmbledhje: Ngrënia e mjaltit mund të çojë në ulje modeste të presionit të gjakut, një faktor i rëndësishëm rreziku për sëmundjet e zemrës.

5. Mjalti ndihmon në përmirësimin e kolesterolit

Nivelet e larta të kolesterolit LDL janë një faktor i fortë rreziku për sëmundjet e zemrës.

Ky lloj kolesteroli luan një rol të madh në aterosklerozën, grumbullimin e yndyrës në arteriet tuaja që mund të çojë në sulme në zemër dhe goditje në tru.

Është interesante se disa studime tregojnë se mjalti mund përmirësoni nivelin tuaj të kolesterolit.

Redukton kolesterolin total dhe "të keq" LDL ndërsa rrit ndjeshëm kolesterolin "i mirë" HDL.

Për shembull, një studim në 55 pacientë krahasoi mjaltin me sheqerin e tryezës dhe zbuloi se mjalti shkaktoi një reduktim 5.8% të LDL dhe një rritje 3.3% të kolesterolit HDL. Ajo gjithashtu çoi në modeste humbje peshe prej 1.3%.

Përmbledhje: Mjalti duket se ka një efekt pozitiv në nivelet e kolesterolit. Ajo çon në ulje modeste të kolesterolit total dhe "të keq" LDL ndërsa rrit kolesterolin "i mirë" HDL.

6. Mjalti mund të ulë trigliceridet

Trigliceridet e ngritura në gjak janë një tjetër faktor rreziku për sëmundjet e zemrës.

Ato janë gjithashtu të lidhura me rezistencën ndaj insulinës, një nxitës kryesor i diabetit të tipit 2.

Nivelet e triglicerideve priren të rriten në një dietë të pasur me sheqer dhe karbohidrate të rafinuara.

Është interesante se studime të shumta kanë lidhur konsumin e rregullt të mjaltit me nivele më të ulëta të triglicerideve, veçanërisht kur përdoret për të zëvendësuar sheqerin.

Për shembull, një studim që krahasoi mjaltin dhe sheqerin zbuloi 11-19% nivele më të ulëta të triglicerideve në grupin e mjaltit.

Përmbledhje: Trigliceridet e ngritura janë një faktor rreziku për sëmundjet e zemrës dhe diabetin e tipit 2. Disa studime tregojnë se mjalti mund të ulë nivelet e triglicerideve, veçanërisht kur përdoret si zëvendësues i sheqerit.

7. Antioksidantët në mjaltë janë të lidhur me efekte të tjera të dobishme në shëndetin e zemrës

Përsëri, mjalti është një burim i pasur i fenoleve dhe komponimeve të tjera antioksidante. Shumë prej tyre kanë qenë të lidhura me një rrezik të reduktuar të sëmundjeve të zemrës.

Sugjeruar për ju: 7 përfitime shëndetësore të bazuara në shkencë të mjaltit Manuka

Ato mund të ndihmojnë arteriet në zemrën tuaj të zgjerohen, duke rritur rrjedhjen e gjakut në zemrën tuaj. Ato gjithashtu mund të ndihmojnë në parandalimin e formimit të mpiksjes së gjakut, i cili mund të çojë në sulme në zemër dhe goditje në tru.

Për më tepër, një studim në minjtë tregoi se mjalti mbron zemrën nga stresi oksidativ.

Gjithsesi, nuk ka asnjë studim afatgjatë njerëzor për mjaltin dhe shëndetin e zemrës. Merrni këto rezultate me një kokërr kripë.

Përmbledhje: Antioksidantët në mjaltë janë lidhur me efekte të dobishme në shëndetin e zemrës, duke përfshirë rritjen e qarkullimit të gjakut në zemrën tuaj dhe një rrezik të reduktuar të formimit të mpiksjes së gjakut.

8. Mjalti nxit shërimin e djegieve dhe plagëve

Trajtimi lokal me mjaltë është përdorur për të shëruar plagët dhe djegiet që nga Egjipti i lashtë dhe është ende i zakonshëm sot.

Një përmbledhje e 26 studimeve mbi mjaltin dhe kujdesin ndaj plagëve gjeti mjaltin më efektiv në shërimin e djegieve me trashësi të pjesshme dhe plagëve që janë infektuar pas operacionit.

Mjalti është gjithashtu një trajtim efektiv për ulcerat e këmbës diabetike, të cilat janë komplikime serioze që mund të çojnë në amputim.

Një studim raportoi një shkallë suksesi prej 43.3% me mjaltin si një trajtim plage. Në një studim tjetër, mjalti aktual shëroi 97% të ulcerave diabetike të pacientëve.

Studiuesit besojnë se fuqitë shëruese të mjaltit vijnë nga efektet e tij antibakteriale dhe anti-inflamatore, si dhe nga aftësia e tij për të ushqyer indet përreth.

Për më tepër, mund të ndihmojë në trajtimin e kushteve të tjera të lëkurës, duke përfshirë psoriasis dhe lezione herpes.

Mjalti Manuka konsiderohet veçanërisht efektiv për trajtimin e plagëve të djegura.

Përmbledhje: Kur aplikohet në lëkurë, mjalti mund të jetë pjesë e një plani efektiv trajtimi për djegiet, plagët dhe shumë sëmundje të tjera të lëkurës. Është veçanërisht efektiv për ulcerat e këmbëve diabetike.

9. Mjalti mund të ndihmojë në shtypjen e kollës tek fëmijët

Kollitja është një problem i zakonshëm për fëmijët me infeksione të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.

Sugjeruar për ju: 11 përfitime shëndetësore të bazuara në shkencë të vajit të ullirit

Këto infeksione mund të ndikojnë në gjumin dhe cilësinë e jetës si për fëmijët ashtu edhe për prindërit.

Megjithatë, medikamentet kryesore për kollën nuk janë gjithmonë efektive dhe mund të kenë efekte anësore. Është interesante se mjalti mund të jetë një zgjedhje më e mirë dhe provat tregojnë se ai është shumë efektiv.

Një studim zbuloi se mjalti funksiononte më mirë se dy ilaçe të zakonshme kundër kollës.

Një studim tjetër zbuloi se reduktonte simptomat e kollës dhe gjumi i përmirësuar më shumë se ilaçet për kollën.

Megjithatë, mjalti nuk duhet t'u jepet kurrë fëmijëve nën një vjeç për shkak të rrezikut të botulizmit.

Përmbledhje: Për fëmijët mbi një vjeç, mjalti mund të veprojë si një frenues natyral dhe i sigurt i kollës. Disa studime tregojnë se është edhe më efektiv se ilaçi kundër kollës.

10. Mjalti është i shijshëm, por gjithsesi i lartë në kalori dhe sheqer

Mjalti është një alternativë e shijshme dhe më e shëndetshme ndaj sheqerit.

Sigurohuni që të zgjidhni një markë të cilësisë së lartë, sepse disa të cilësisë më të ulët mund të përzihen me shurup.

Mbani në mend se mjalti duhet të konsumohet vetëm në moderim, pasi është ende i lartë në kalori dhe sheqer.

Përfitimet e mjaltit janë më të theksuara kur ai zëvendëson një tjetër ëmbëlsues më të pashëndetshëm.

Në fund të fundit, mjalti është thjesht një ëmbëlsues "më pak i keq" se sheqeri dhe shurupi i misrit me fruktozë të lartë.

Ndani këtë artikull: Facebook Pinterest WhatsApp Twitter / X Email
Ndani

Më shumë artikuj që mund t'ju pëlqejnë

Njerëzit që janë duke lexuar “10 përfitimet shëndetësore të bazuara në shkencë të mjaltit”, gjithashtu i duan këto artikuj:

Temat

Shfletoni të gjithë artikujt